Klassikaline massaaž

   <--Tagasi

Massaaž on iidne kunst, mida on praktiseeritud aastasadu. Vanas Egiptuses, Roomas ja Kreekas kasutati seda meetodit nii tervendamise kui ka naudingu saamise eesmärgil.

Tänapäevase klassikalise massaaži kodumaa on Rootsi Klassikaline massaaž on traditsiooniline ja laialt levinud massaažiliik, mis baseerub rootsi massaažil.

Massaaži puhul on tegemist teatud liiki puudutustega. Rakendatakse erinevaid võtteid nagu silitamist, naha-ja aluskoe hõõrumist, sõtkumist, vajutamist, lihaste muljumist ja kergeid vibratsioonilisi võtteid.

Klassikaline massaaž ergutab kõiki keha normaalseid funktsioone. Massaaži soodne toime seisneb lihaspinge vähendamises, lihastoonuse tõstmises ning vere- ja lümfiringe parandamises. Ülemäärase või puuduliku kehalise koormuse, kehalise või vaimse pinge tagajärjel kuhjuvad lihastesse lihastalitluse käigus tekkinud jääkained, nagu süsihappegaas, piimhape ja kusiaine. Jääkainete kuhjumine takistab lihaskiudude libisemist teineteise peal ja lihastes tekib pinge. Massaaž soodustab jääkainete eemaldamist, aidates lihaseid lõdvestada ja nende normaalset talitlust taastada. Ühtlasi ergutab see lümfi- ja vereringet, mille tulemusena paraneb naha seisund. Samuti mõjub massaaž hästi närvisüsteemile, liigeseid ja lihaseid ümbritsevale sidekoele, leevendab luustikust tingitud vaevusi. Kui inimene kannatab stressi all, aitab massaaž kõrvaldada pinge kehalisi ilminguid, avaldab vaimset ja emotsionaalset rahustavat toimet ning soodustab energiavarude taastumist. Massaaži puhul kasutatav puudutus ja tähelepanu võimaldavad stressiga toime tulla.
Vastavalt kliendi soovile või vajadustele toimub massaaž kogu kehale (üldmassaž) või keskendutakse problemaatilistele piirkondadele (kael, õlad selg jne.).

Kliendil on massaaži kestvust võimalik ise valida. Üldmassaaži soovitatav kestvus on 1-1,5 tundi, osalise massaži puhul 30-45 min.

Klassikalise massaaži vastunäidustused:
  • pahaloomulised kasvajad või selle kahtlus
  • põletikulised protsessid, palavik
  • rasked südame- ja veresoonkonna haigused
  • veenipõletikud
  • verejooksud
  • neeru-, maksa- ja kilpnäärme haigused
  • nakkushaigused
  • mõned nahahaigused
  • joobeseisund

Peale seanssi võivad ilmneda unisus ja lühiajaline uimasus, higistamine, külmatunne, kuumahood, peavalu, tihe urineerimine, vajadus rohkem magada ja juua, ajutine isu kaotus või suurenemine, emotsionaalne vabanemine –naer, nutt. Need sümptomid viitavad sellele, et keha on hakanud tervenemise nimel tööle.

Peale massaaži on soovitav juua tavalisest rohkem vett, mineraalvett või taimeteed, sest see soodustab jääkainete väljaviimist organismist.